portalmlawa@wp.pl

Tel. 691310344


Dzisiaj jest: 3 Październik 2022    |    Imieniny obchodzą: Teresa, Gerard, Bogumił

R E G I O N


Zgodnie z przyjętym przez Ratusz programem utwardzania ulic gruntowych mają wkrótce rozpocząć się pierwsze inwestycje. Ogłoszony został już przetarg na przebudowę ul. Siedleckiej i Świekatowskiej na Czyżkówku.

Prace rozpoczną się przy południowym odcinku ulicy Siedleckiej. Twardą nawierzchnię zyska fragment od ul. Pileckiego do Karolewskiej. W budynkach zlokalizowanych przy tej ulicy zameldowanych jest około 490 osób, a długość odcinka wynosi  1,25 km.  Dodatkowo wraz z tym zadaniem zaplanowano budowę krótkiego odcinka (119m) ul. Świekatowskiej od ul. Nad Torem  do Siedleckiej. Zadanie zdecydowanie poprawi dojazd do wschodniej części osiedla. Wraz z tą inwestycją zaplanowano również budowę nowej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Nad Torem-Świekatowska-Orlicza. Ułatwi to szczególnie przekraczanie szczególnie pieszym ruchliwej jezdni oraz wyjazd ze Świekatowskiej w kierunku centrum.

- W najbliższych latach przebudowanych zostanie  kilkanaście ulic o nawierzchni gruntowej. Co roku na ten cel rezerwowana jest kwota 17 mln zł. Bardzo ważne  jest to, że ustalone zostały obiektywne kryteria realizacji tych zadań. Tu nie ma miejsca na uznaniowość – podkreśla prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski.

Na ul. Świekatowskiej nawierzchnia wykonana zostanie z betonu asfaltowego. Z kolei na ul. Siedleckiej zastosowana będzie kostka betonowa.  Przy ulicach zaprojektowano również chodniki, zjazdy oraz duży parking na wysokości ul. Buszkowskiej. Ulica Siedlecka wyposażona będzie w progi zwalniające oraz wyniesione skrzyżowania wymuszające bezpieczną  jazdę.  Prace budowlane zakończą się wiosną przyszłego roku. Obecnie trwa procedura związana z wyborem wykonawcy zadania. O wyborze najkorzystniejszej oferty decydować będzie cena i okres gwarancji.

Warto dodać, że na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej przygotowane jest także  koncepcja programowo-przestrzenne niezbędne do przebudowy północnego odcinka ul. Siedleckiej. Pozwoli ona  zlecić zadanie do realizacji w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Realizacja tego odcinka planowana jest na lata 2017-18.

Warto wiedzieć

Przeprowadzenie w latach 2011-15 pakietu remontów głównych ciągów komunikacyjnych w Bydgoszczy (około 100 odcinków ulic) pozwoliło w ubiegłym roku na przyjęcie  program przebudowy ulic z nawierzchnią gruntową. Jest on realizowany w oparciu o cykliczną, przeprowadzaną co 3-lata, analizę, która wskaże priorytety inwestycyjne (ranking ulic) na podstawie sześciu kryteriów wyboru

•         Rok nadania nazwy ulicy

•         Liczba mieszkańców

•         Zagrożenie powodziowe wywołane przez opady atmosferyczne

•         Ważność ulicy lokalnej w układzie transportowym miasta

•         Wskaźnik długości dróg gruntowych do sumy długości dróg na osiedlu

•         Funkcjonowanie obiektów użyteczności publicznej (np. szkoły, przychodnie)

Anna Strzelczyk-Frydrych

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

013885677
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
Last Week
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Całość
154
99
253
11461733
349
20388
13885677

Your IP: 3.215.190.193
Server Time: 2022-10-03 03:46:50

PARTNERZY

PORTAL MŁAWA.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Mława 2011