portalmlawa@wp.pl

Tel. 691310344


Dzisiaj jest: 18 Sierpień 2022    |    Imieniny obchodzą: Helena, Ilona, Bogusław

R E G I O N


Prawie 2,5 mln zł kosztował remont drogi powiatowej relacji Podkrajewo-Wiśniewo. Wczoraj (tj. 15 kwietnia ) zakończyła się realizacja tej inwestycji

Powiat Mławski na realizację zadania uzyskał dofinansowanie ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie 1 980 849,00 złotych i pomoc finansową z Gminy Wiśniewo w kwocie 247 606,00 złotych. Łącznie inwestycja wyniosła 2 476 061,89 złotych.

W ramach tego przedsięwzięcia wykonano nową nawierzchnie jezdni o szerokości 5,50 metrów i długości 3521 metrów, obustronne pobocza na odcinku o długości 2791 metrów wraz z odwodnieniem poprzez odnowienie rowów drogowych  oraz uzupełniono oznakowanie. Wykonawcą zadania była firma STRABAG.

- W zakresie infrastruktury drogowej realizacja inwestycji znacznie poprawi jakość dróg powiatowych w naszym powiecie, szczególnie w zakresie przepustowości i płynności ruchu pojazdów. Znacznie ułatwi i przyśpieszy interwencje właściwych służb w przypadku wystąpienia zagrożeń życia i mienia. Na uwagę zasługuje fakt, że mimo trwającej pandemii COVID-19  inwestycja została zakończona znacznie przed terminem. Zgodnie z zapisami umowy wykonanie wszystkich prac przy tej drodze zaplanowane było na koniec lipca 2020 roku. - informuje Starostwo Powiatowe w Mławie

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

25 listopada br., w sali Gminnego Centrum Kultury w Lipowcu Kościelnym odbyła się pierwsza na terenie powiatu mławskiego debata gminna na temat bezpieczeństwa. Spotkanie zorganizowane przez wójta Jarosława Goschorskiego oraz Komendanta Powiatowego Policji w Mławie zdominował temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz infrastruktury drogowej.

 

Na teren powiatu mławskiego Urząd Marszałkowski zakupił dwie tablice „czarny punkt wodny”. Zostały one ustawione w miejscach, gdzie dochodziło do tragicznych w skutkach wypadków nad akwenami. Jedno z takich miejsc oznakowano w pobliżu miejscowości Wola Szydłowska, gmina Szydłowo, akwen wodny po byłym wyrobisku gliny. Natomiast drugi znak „czarny punkt wodny” w dniu 01 sierpnia 2014 roku ustawiono w miejscu znajdującym się na terenie gminy Strzegowo, w pobliżu miejscowości Dalnia, powstałym akwenie wodnym po byłym wyrobisku żwirowym.

We wtorek 17 czerwca na terenie Fermy Drobiu w Mdzewie gm. Strzegowo pow. mławski zakwalifikowanej do zakładów zwiększonego ryzyka powstania poważnej awarii przemysłowej ZZR przeprowadzono ćwiczenia taktyczno – bojowe. W ćwiczeniach udział wzięły jednostki OSP z KSRG z terenu gmin: Strzegowo (OSP Strzegowo, OSP Dąbrowa, OSP Unierzyż), Radzanów (OSP Radzanów) i Stupsk (OSP Stupsk) oraz dodatkowo pluton ratowniczy „POŻAR - FABRYKA” w składzie: JRG Mława, OSP Niedzbórz i OSP Dzierzgowo. Część teoretyczna przeprowadzona została w strażnicy OSP w Mdzewie.

Starosta Powiatu Mławskiego Włodzimierz Wojnarowski i wicestarosta Barbara Gutowska w środę 11 czerwca podpisali umowy partnerskie z rektorem sanktuarium św. Antoniego w Ratowie i Ewą Kozłowską-Głębowicz – Prezesm Zarządu Stowarzyszenia Komitet Społeczny Ratujmy Ratowo dotyczące dwóch projektów związanych z renowacją zabytkowego zespołu klasztornego w Ratowie. 

W sobotę 17 maja jednostki Ochotniczej Straży Pożarnych w Szydłowie obchodziły swoje 90-lecie. Organizatorzy uroczystości rocznicowych połączyli je z innym świętem tj. Powiatowym Dniem Strażaka. Obchody rozpoczęły się od przemarszu kolumny strażaków oraz zaproszonych gości spod jednostki OSP w Szydłowie do kościoła, gdzie proboszcz miejscowej parafii odprawił uroczystą Mszę Świętą. Oficjalna część uroczystości odbyła się na boisku przy Gminnej Hali Sportowej.

Dyrektor Krajowego Ośrodka Mieszkalno- Rehabilitacyjnego dla osób Chorych na SM w Dąbku - Dariusz Węcławski zaprasza, na uroczyste otwarcie biologiczno-mechanicznej oczyszczalni ścieków w KOMR.  Uroczystość odbędzie się w dniu 7 maja 2014 r. o godz. 1130 w obecności Marszałka Województwa Mazowieckiego - Pana Adama Struzika oraz Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie - Pana Artura Dąbrowskiego.

Sanktuarium Św. Antoniego z Padwy w Ratowie, Gminny Ośrodek Kultury w Radzanowie, Gmina Radzanów, Stowarzyszenie Komitet Społeczny Ratujmy Ratowo, Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Dwukoły zapraszają na uroczystości ku czci Bohaterów Powstania Styczniowego poległych w lesie pod Wróblewem i Radzanowem w jednej z najkrwawszych bitew 1863 roku w Guberni Płockiej, które odbędą się przy Krzyżu - Obelisku Powstańczym w lesie we Wróblewie, w niedzielę 23 marca o godz.12.00

MŁAWA. Był koncert i w tle promocja płyty Ingi Piwowarskiej

wtorek, 02, październik 2018 09:23
W piątek 28 września w Państwowej Szkole Muzycznej w Mławie odbył się koncert akordeonowy w... READ_MORE

MŁAWA. Miał ponad 2,5 promila alkoholu i nie miał prawa jazdy. Został zatrzymany.

czwartek, 16, kwiecień 2020 11:57
Trwają czynności mławskiej policji w sprawie nietrzeźwego kierowcy, który w organizmie... READ_MORE
013858283
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
Last Week
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Całość
80
434
1854
11433485
6913
14649
13858283

Your IP: 44.200.30.73
Server Time: 2022-08-18 01:19:16

PARTNERZY

PORTAL MŁAWA.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Mława 2011