portalmlawa@wp.pl

Tel. 691310344


Dzisiaj jest: 18 Sierpień 2022    |    Imieniny obchodzą: Helena, Ilona, Bogusław

R E G I O N


Miedzy 7 a 18 marca br. Zespół Placówek Oświatowych nr 2 współpracując z organizacją AIESEC po raz pierwszy brał udział w projekcie Kidspeak goszcząc studentów z Chin, Turcji, Armenii, Egiptu i Malezji.

 

 

Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy. A co zostało  w nas po pobycie wolontariuszy z projektu KidSpeak w naszej szkole?

Co mówili uczniowie?

„Chcemy jeszcze”, „Ale była fajna lekcja!” „Kiedy znowu przyjadą?” „Ale mają dziwne  jedzenie”, „Chcę tam jechać”, „Muszę uczyć się angielskiego”, „Małpy w lesie to niemożliwe” …..

A w czasie prezentacji zaśmiewali się i dziwili (filmik o sprzedaży lodów w Turcji, inne „dziwne” jedzenie), uczyli się jeść pałeczkami (chopsticks), wykonywać taniec egipski i pisać po chińsku, czy arabsku. Najlepiej jednak oceniali bezpośredni kontakt z naszymi gośćmi i możliwość spotkania ich na korytarzu szkolnym. Serdeczne ‘hello’ było słychać na każdej przerwie.

Co mówili goście …?

„Było nam u Was tak dobrze, że chętnie byśmy tu wrócili.” „Czujemy dużą więź z naszymi rodzinami goszczącymi i jesteśmy wdzięczni za tak ciepłe przyjęcie.”  „Bardzo podobał nam się pobyt w Mławie”, Bekir powiedział:  „Dziękuje  za mecz unihokeja to było nowe, ciekawe doświadczenie”.

- Naszym gościom podobało się również zwiedzanie Mławy, wizyta w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej,  wizyta w Ratuszu, wycieczka do Olsztyna, oraz turniej w lokalnej kręgielni.

Co my zyskaliśmy …?

Wiemy dużo więcej o innych krajach i kulturach: Chin, Turcji, Armenii,  Egiptu i Malezji.

Poznaliśmy różne akcenty i poćwiczyliśmy komunikowanie się w języku angielskim.

Jesteśmy bardziej otwarci na różnorodność kulturową i językową.

I  NAJWAŻNIEJSZE! – mamy pięcioro nowych przyjaciół w różnych częściach świata, którzy będą dobrze wspominać Mławę naszą szkołę  ZPO nr 2.

Projekt został przeprowadzony dzięki inicjatywie dyrektora szkoły pani Joannie Wyszkowskiej  i Alicji Karwińskiej nauczycielce  j. angielskiego (koordynator projektu) przy ogromnym wsparciu  pozostałych nauczycieli j. angielskiego p. Rafała Karczmarczyka i p.  Anny Bąkowskiej.

Szczególne słowa podziękowania kierujemy do  Rady Rodziców za wsparcie finansowe  i do pięciu niezwykłych rodzin, które gościły pod swym dachem naszych wolontariuszy.

Dziękujemy wszystkim za wyrozumiałość i  współpracę.

Nauczyciele ZPO nr 2

Źródło UMM

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

MŁAWA. Miał ponad 2,5 promila alkoholu i nie miał prawa jazdy. Został zatrzymany.

czwartek, 16, kwiecień 2020 11:57
Trwają czynności mławskiej policji w sprawie nietrzeźwego kierowcy, który w organizmie... READ_MORE
013858304
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
Last Week
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Całość
101
434
1875
11433485
6934
14649
13858304

Your IP: 44.200.30.73
Server Time: 2022-08-18 01:36:48

PARTNERZY

PORTAL MŁAWA.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Mława 2011