portalmlawa@wp.pl

Tel. 691310344


Dzisiaj jest: 3 Październik 2022    |    Imieniny obchodzą: Teresa, Gerard, Bogumił

R E G I O N


Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie zaprasza na grudniowe imprezy i filmy do kina.

15 grudnia (poniedziałek), godz. 9.00 - VI Przegląd przedstawień kolędniczych Jasełka '2014

Konkurs skierowany do dzieci i młodzieży przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów pow. ciechanowskiego. Termin dostarczania kart zgłoszeń do 8 grudnia.

Sala widowiskowa, wstęp wolny

15 grudnia (poniedziałek), godz. 15.00 - Wigilia w Klubie Seniora

Kawiarnia Artystyczna

15 grudnia (poniedziałek), godz. 18.00

Dyskusyjny Klub Filmowy - Duży zeszyt (2013)

Baśń o wojnie, która niszczy sumienie, opowiada o dojrzewaniu do zła i o sztuce, która ma być wentylem bezpieczeństwa, lecz nim nie jest. Węgierski kandydat do Oscara to wojenny horror o dziecięcej ucieczce w zło. Mieszkające na wsi przy węgierskiej granicy rodzeństwo walczy o przetrwanie.

Sala widowiskowa, wstęp – 10 zł

16 grudnia (wtorek), godz. 11.00

Rozstrzygnięcie Konkursów Plastycznych: XXVIII Konkursu Plastycznego „Szopka Bożonarodzeniowa i Karta Świąteczna” oraz VI Konkursu Plastycznego „Anioły, Aniołki, Aniołeczki”

Galeria „Na Pięterku” im. Zygmunta Szczepankowskiego, Hol PCKiSz, wstęp wolny

21 grudnia (niedziela), godz. 15.00

Spektakl Lucjana Rydla „Betlejem Polskie”

Sztuka została napisana przez znanego poetę pokolenia Młodej Polski 107 lat temu. Po raz pierwszy wystawiono ją w grudniu 1904 r. w Teatrze Lwowskim, a już 5 stycznia następnego roku w krakowskim Teatrze Ludowym. W tym roku, 6 stycznia, w święto Trzech Króli, spektakl miał też swoją premierę w PCKiSz, a drugi raz wystawiono go podczas GALI '2014. Po raz trzeci będzie można go zobaczyć w Ciechanowie i to w wykonaniu około 100 rodzimych artystów! Wystąpią: Teatr „Rozmyty Kontrast”, tancerze, śpiewacy, Chór oraz Kapela Ludowego Zespołu Artystycznego „Ciechanów”.Sala widowiskowa, wstęp – 10 zł

21 grudnia (niedziela), godz. 15.00 – Biesiada poetycka. Cykliczne spotkania piszących poezję i prozę. Nowe osoby mile widziane !!! Współorganizacja z Ciechanowskim Oddziałem Stowarzyszenia Autorów PolskichPokój stowarzyszeń

29 grudnia (poniedziałek), godz. 18.00 Teatr Bolszoj z Moskwy w Kinie „Łydynia”.

Retransmisja spektaklu „Bajadera”.

Tragiczna historia miłości świątynnej tancerki Nikiji i wojownika Solora to, obok słynnego „Jeziora łabędziego”, jedno z najwspanialszych dzieł baletu klasycznego w jego najdoskonalszej XIX-wiecznej eklektycznej formie. Legendarna gwiazda baletu Natalia Makarowa wystawiła swoją uznaną w świecie wersję „Bajadery” według najlepszych petersburskich tradycji. To pełne rozmachu, barwne, baśniowe widowisko, zaś słynna scena baletowa Królestwo Cieni w niedoścignionej choreografii Mariusa Petipy i w wykonaniu rosyjskiego baletu wzrusza do głębi, pozostawiając niezatarte wrażenie. Balet w 3 aktach! (czas trwania około 3 godziny). Muzyka: Ludwig Minkus. Libretto: Marius Petipa i Sergei Khudekov. Choreografia: Marius Petipa. Zapraszamy na tę piękną hinduską baśń o miłości, której siła wykracza poza śmierć.

Sala widowiskowa, bilet normalny - 30 zł, ulgowy - 22 zł, zbiorowy (powyżej 10 osób) - 20 zł

Galeria im. Bolesława Biegasa

Czynna: wtorek – sobota, godz. 10.00 – 18.00

do 31.XII - Wystawa „Manekiny” Katarzyny Czajki z Warszawy.

Galeria na Pięterku im. Z. Szczepankowskiego

16 grudnia 2014 r. - 2 lutego 2015 r. 
Wystawa pokonkursowa prac XXVIII Konkursu Plastycznego „Szopka Bożonarodzeniowa i Karta Świąteczna”.
 
Hol PCKiSz
16 grudnia 2014 r. - 2 lutego 2015 r. 
Wystawa pokonkursowa prac VI Konkursu Plastycznego „Anioły, Aniołki, Aniołeczki”.
 

Kawiarnia Artystyczna

Zapraszamy Państwa serdecznie do obejrzenia wystawy „Ofiary stanu wojennego”. Plac przed Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki im. M. Konopnickiej, ul. Strażacka 5 w Ciechanowie. Termin: 1-16 grudnia 2014 r.

KINO „ŁYDYNIA” ZAPRASZA:

16-17, 19-21, 23..XII . Komedia prod. USA „UWOLNIĆ MIKOŁAJA”. Ojciec i syn łączą siły, by ratować Boże Narodzenie, kiedy znajdują w garażu śpiącego Św. Mikołaja wraz z zepsutymi saniami.

16-17..XII . Komedia prod. francuskiej „ZA JAKIE GRZECHY, DOBRY BOŻE”. Claude i Marie ciężko znoszą małżeństwa swoich trzech córek z mężczyznami o odmiennych religiach. Wkrótce najmłodsza oświadcza, że wychodzi za katolika.

16-17..XII . Film akcji prod. kanadyjskiej ' JOHN WICK”.Były płatny morderca jest ścigany przez starego przyjaciela, który przyjął na niego zlecenie.

19-21, 23.XII. Komedia prod.USA „ GŁUPI I GŁUPSZY BARDZIEJ”-Zwariowani przyjaciele udają się na poszukiwania nieślubnej córki Harry'ego, który potrzebuje przeszczepu nerki. ..

19-21, 23.XII. Dramat prod. USA „WOLNY STRZELEC”. Mieszkający w południowym Los Angeles Lou Bloom desperacko poszukuje pracy. Chcąc zarobić na życie, filmuje nocne wypadki i zbrodnie, po czym sprzedaje materiały lokalnej telewizji. Obsada: Jake Gyllenhaal, Rene Russo.

31 grudnia (środa sylwestrowa), godz. 20.30 Sylwestrowa Gala Operetki „Przetańczyć całą noc”

W tę jedyną noc w roku - po raz pierwszy w PCKiSz! - zagra i zaśpiewa zespół wokalno-instrumentalny „Artes Ensemble”. Romantycznemu duetowi solistów (czarującej sopranistce i uwodzicielskiemu barytonowi) towarzyszyć będzie trio fortepianowe o prawdziwie symfonicznym brzmieniu. Całości dopełnią przepiękne, charakterystyczne dla epoki i stylu muzycznego stroje wykonawców (wiedeńskie, cygańskie, hiszpańskie), dodające koncertowi czaru i blasku. Podczas antraktu, PCKiSz zaserwuje wszystkim gościom lampkę szampana!Serdecznie zapraszamy na ten wyjątkowy wieczór!

Sala widowiskowa, wstęp – 70 zł

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE


 

Share Button

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

013885809
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
Last Week
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Całość
286
99
385
11461733
481
20388
13885809

Your IP: 3.215.190.193
Server Time: 2022-10-03 05:00:00

PARTNERZY

PORTAL MŁAWA.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Mława 2011