portalmlawa@wp.pl

Tel. 691310344


Dzisiaj jest: 3 Październik 2022    |    Imieniny obchodzą: Teresa, Gerard, Bogumił

R E G I O N

MAZOWSZE: MARSZAŁEK PRZEZNACZA ŚRODKI UNIJNE NA WALKĘ Z KORONAWIRUSEM

MAZOWSZE: MARSZAŁEK PRZEZNACZA ŚRODKI UNIJNE NA WALKĘ Z KORONAWIRUSEM

Dziś zarząd województwa mazowieckiego podjął decyzję o przekierowaniu środk&o...

CIECHANÓW. Maseczki dla mieszkańców Ciechanowa

CIECHANÓW. Maseczki dla mieszkańców Ciechanowa

Miasto zapewni bezpłatne maseczki ochronne wielokrotnego użytku dla mieszkańców ...

CIECHANÓW. Prezydent Ciechanowa wygrywa z 83,5% poparciem

CIECHANÓW. Prezydent Ciechanowa wygrywa z 83,5% poparciem

Są już oficjalne, potwierdzone przez PKW wyniki wyborów na prezydenta Ciechanowa....

CIECHANÓW. Ciechanów nagrodzony w ogólnopolskim rankingu za inwestycje w sport

CIECHANÓW. Ciechanów nagrodzony w ogólnopolskim rankingu za inwestycje w sport

Ciechanów znalazł się w dziesiątce laureatów rankingu „Aktywizacja ...

PŁOCK. Zginął pieszy.

PŁOCK. Zginął pieszy.

Wczoraj 12 października ok. godz. 21.45 w miejscowości Góra pow. płocki, na DK n...

CIECHANÓW. Bulwary nad Łydynią: ratusz przedstawił koncepcję

CIECHANÓW. Bulwary nad Łydynią: ratusz przedstawił koncepcję

Miasto planuje stworzenie Bulwarów nad Łydynią. Dziś zaprezentowane zostały wiz...

CIECHANÓW. Ul. Kwiatowa po przebudowie

CIECHANÓW. Ul. Kwiatowa po przebudowie

Kompleksowa przebudowa ul. Kwiatowej dobiegła końca. Inwestycja była możliwa dzięki p...

CIECHANÓW. W piątek odbędą się Senioralia

CIECHANÓW. W piątek odbędą się Senioralia

Senioralia, czyli wydarzenie skierowane do ciechanowskich seniorów, zaplanowane są...

CIECHANÓW. Nowa sala edukacyjna w szpitalu utworzona przy wsparciu miasta

CIECHANÓW. Nowa sala edukacyjna w szpitalu utworzona przy wsparciu miasta

Na Oddziale Dziecięcym powstała sala edukacyjna bezpiecznego ruchu drogowego, gdzie najm...

CIECHANÓW. Nowoczesny sprzęt elektroniczny w miejskich podstawówkach

CIECHANÓW. Nowoczesny sprzęt elektroniczny w miejskich podstawówkach

W ramach drugiej edycji projektu „Ciechanów miastem nowoczesnej edukacji&rdqu...


Od piątku do niedzieli potrwają obchody 100-lecia ciechanowskiego harcerstwa, w sobotę zorganizowany zostanie Ciechanowski Festiwal Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych, podczas którego odbędzie się Bieg Przeciwko Białaczce. Również na sobotę zaplanowany jest Rodzinny Rajd Rowerowy TPD oraz piłkarski dzień dziecka Akademii Piłki Nożnej Olimp. W niedzielę rowerzyści wystartują w Mazovia MTB Marathon.

Obchody 100-lecia ciechanowskiego hufca ZHP rozpoczną się w piątek 10 czerwca grą miejską „Wehikuł czasu”. W grze, która ruszy o godz. 8.00 z ul. 17 Stycznia i potrwa do godz. 15.00 wezmą udział drużyny składające się z harcerzy i uczniów. W sobotę w godz. 10.00-15.00 w COEK STUDIO odbędzie się Przegląd Piosenki Harcerskiej, a o godz. 20.00 w ogrodach przy ośrodku zorganizowane zostanie Ognisko Stulecia. W niedzielę o godz. 10.00 odprawiona będzie msza w kościele farnym, na 11.00 zaplanowany jest na zakończenie obchodów apel na placu Jana Pawła II.

Na placu Jana Pawła II w sobotę w godz. 11.00-16.00 zaplanowany jest V Ciechanowski Festiwal Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych. Nazwa tegorocznej edycji „Piątka z Wolontariatu” nawiązuje do pięciu głównych sfer, w których działają wolontariusze: sport, kultura, pomoc potrzebującym, edukacja oraz ochrona zdrowia. Na festiwalu zorganizowanym przez stowarzyszenie Ciechanowski Wolontariat, zaprezentuje się ponad 25 organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych działających na rzecz mieszkańców Ciechanowa. Podczas festiwalu odbędą się konkursy i licytacje. O godz. 15.00 wystąpi zespół Katedra – finalista programu Must be the music.

W ramach festiwalu powstanie strefa antyrakowa, którą organizuje Karolina Kubicka, zmagająca się wcześniej z białaczką. O godz. 11.30 na ulicy Warszawskiej spod kwiaciarni wystartuje Bieg Przeciwko Białaczce. Będzie można się zapisywać na miejscu od godz. 10.30. Przewidziana jest rozgrzewka w formie jogi. W strefie antyrakowej będzie można przyłączyć się do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego, oddać ścięte włosy na peruki dla chorych na raka oraz wziąć udział w licytacjach charytatywnych (godz.14.00). Pojawi się również fotobudka. Dochód ze zdjęć (cena jednego zdjęcia to 5 zł) przekazany będzie, podobnie jak dochód z licytacji, na rzecz Fundacji Hematologii Rodziny Bogdani. Będą udzielane porady przez psychoonkologa przeprowadzona zostanie zbiórka zabawek (nowych - ze względu na obniżoną odporność chorych dzieci) i nakrętek, zaplanowano szereg atrakcji dla dzieci. Tworzony będzie „mural” składający się z rysunków i słów otuchy dla chorych, z którego zrobiona będzie fotogaleria, która potem trafi na odział onkologiczno-hematologiczny ciechanowskiego szpitala.

W sobotę odbędzie się V Rodzinny Rajd Rowerowy, organizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Ciechanowie. Uczestnicy rajdu spotkają się o godz. 9.00 na placu Jana Pawła II, następnie pociągiem dotrą do Gołotczyzny, gdzie zaplanowano zwiedzanie, gry i zabawy oraz śniadanie na trawie. Później w programie jest przejazd Gołotczyzna – Sarnowa Góra. Po poczęstunku przejazd trasą: Łebki Wielkie – Nużewko – do lasu Gołockiego – Pomnik – Nużewo – Bielin – Ciechanów. Udział w rajdzie jest bezpłatny. Organizator zapewnia obsługę techniczną, medyczną, ubezpieczenie oraz poczęstunek. Zapisy prowadzone są pod nr tel. 23 672 40 14 lub w siedzibie TPD przy ul. Powstańców Warszawskich 7A.

W sobotę o godz. 10.00 na stadionie MOSiR piłkarski dzień dziecka organizuje Akademia Piłki Nożnej Olimp Ciechanów. W programie znalazły się m.in. rozgrywki MINI EURO dla kategorii wiekowych U-8 i U-10, mecze towarzyskie drużyn U-12 i U-15, mecz reprezentacji rodziców, turniej dla najmłodszych zawodników z kategorii U-6 i U-8,rozgrywki rodzic i syn. Zaplanowano różne atrakcje, będą zjeżdżalnie dla dzieci oraz grillowanie.

W niedzielę 12 czerwca w odbędzie się Mazovia MTB Marathon. To największy cykl maratonów rowerowych MTB w Polsce, którego organizatorem jest były zawodowy kolarz Cezary Zamana. Patronat nad wydarzeniem objął prezydent Ciechanowa. Start i meta będą na błoniach zamkowych. Uczestnicy będą rywalizować na czterech dystansach: Hobby (8 km), Fit (32 km), Mega (52 km) i Giga (83 km). Dla najmłodszych zaplanowany jest wyścig MiniMini+ Mazovia. Na starcie o godz. 12.00 pojawi się znana dzieciom z ekranów telewizyjnych rybka MiniMini. W ramach wyścigu odbędzie się specjalna klasyfikacja mieszkańców Ciechanowa. Zostanie wyłoniony najlepszy mieszkaniec miasta w kategorii Open na dystansach Hobby, Fit, Mega i Giga z podziałem na płeć. Prócz wyścigów zorganizowane zostaną atrakcje, zabawy i konkursy.

Na wyścig będzie można się zarejestrować w biurze zawodów w sobotę w godz. 14.00-17.00 oraz w niedzielę od godz. 8.00 do 11.30. Start na dystansie Hobby zaplanowany jest na godz. 10.20, start na pozostałych trzech dłuższych dystansach na godz. 11.30.

Regulamin, informacje o trasach, płatnościach i wszelkie szczegóły dostępne są na stronie internetowej www.mazoviamtb.pl

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

MŁAWA. Był koncert i w tle promocja płyty Ingi Piwowarskiej

wtorek, 02, październik 2018 09:23
W piątek 28 września w Państwowej Szkole Muzycznej w Mławie odbył się koncert akordeonowy w... READ_MORE

MŁAWA. Miał ponad 2,5 promila alkoholu i nie miał prawa jazdy. Został zatrzymany.

czwartek, 16, kwiecień 2020 11:57
Trwają czynności mławskiej policji w sprawie nietrzeźwego kierowcy, który w organizmie... READ_MORE
013886097
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
Last Week
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Całość
574
99
673
11461733
769
20388
13886097

Your IP: 3.238.49.228
Server Time: 2022-10-03 10:56:31

PARTNERZY

PORTAL MŁAWA.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Mława 2011