portalmlawa@wp.pl

Tel. 691310344


Dzisiaj jest: 25 Wrzesień 2022    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil

R E G I O N

MAZOWSZE: MARSZAŁEK PRZEZNACZA ŚRODKI UNIJNE NA WALKĘ Z KORONAWIRUSEM

MAZOWSZE: MARSZAŁEK PRZEZNACZA ŚRODKI UNIJNE NA WALKĘ Z KORONAWIRUSEM

Dziś zarząd województwa mazowieckiego podjął decyzję o przekierowaniu środk&o...

CIECHANÓW. Maseczki dla mieszkańców Ciechanowa

CIECHANÓW. Maseczki dla mieszkańców Ciechanowa

Miasto zapewni bezpłatne maseczki ochronne wielokrotnego użytku dla mieszkańców ...

CIECHANÓW. Prezydent Ciechanowa wygrywa z 83,5% poparciem

CIECHANÓW. Prezydent Ciechanowa wygrywa z 83,5% poparciem

Są już oficjalne, potwierdzone przez PKW wyniki wyborów na prezydenta Ciechanowa....

CIECHANÓW. Ciechanów nagrodzony w ogólnopolskim rankingu za inwestycje w sport

CIECHANÓW. Ciechanów nagrodzony w ogólnopolskim rankingu za inwestycje w sport

Ciechanów znalazł się w dziesiątce laureatów rankingu „Aktywizacja ...

PŁOCK. Zginął pieszy.

PŁOCK. Zginął pieszy.

Wczoraj 12 października ok. godz. 21.45 w miejscowości Góra pow. płocki, na DK n...

CIECHANÓW. Bulwary nad Łydynią: ratusz przedstawił koncepcję

CIECHANÓW. Bulwary nad Łydynią: ratusz przedstawił koncepcję

Miasto planuje stworzenie Bulwarów nad Łydynią. Dziś zaprezentowane zostały wiz...

CIECHANÓW. Ul. Kwiatowa po przebudowie

CIECHANÓW. Ul. Kwiatowa po przebudowie

Kompleksowa przebudowa ul. Kwiatowej dobiegła końca. Inwestycja była możliwa dzięki p...

CIECHANÓW. W piątek odbędą się Senioralia

CIECHANÓW. W piątek odbędą się Senioralia

Senioralia, czyli wydarzenie skierowane do ciechanowskich seniorów, zaplanowane są...

CIECHANÓW. Nowa sala edukacyjna w szpitalu utworzona przy wsparciu miasta

CIECHANÓW. Nowa sala edukacyjna w szpitalu utworzona przy wsparciu miasta

Na Oddziale Dziecięcym powstała sala edukacyjna bezpiecznego ruchu drogowego, gdzie najm...

CIECHANÓW. Nowoczesny sprzęt elektroniczny w miejskich podstawówkach

CIECHANÓW. Nowoczesny sprzęt elektroniczny w miejskich podstawówkach

W ramach drugiej edycji projektu „Ciechanów miastem nowoczesnej edukacji&rdqu...


Wystawę rysunków Andrzeja Mleczki, recital Wojtka Gęsickiego oraz prezentację oferty miejskiej jednostki kultury przygotowano na zaplanowane 28 września na godz. 14.00 otwarcie. Budynek COEK STUDIO przeszedł kompleksową modernizację oraz został dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Na inwestycję miasto pozyskało dofinansowanie unijne.

Najbliższa sobota będzie okazją do zapoznania się z propozycjami zajęć i warsztatów Ciechanowskiego Ośrodka Edukacji Kulturalnej STUDIO. Wstęp na dzień otwarty będzie bezpłatny. Można wziąć udział w pokazowych zajęciach oraz zapisać się do wybranych przez siebie grup. Na otwarcie, które wystartuje o godz. 14.00, przygotowano wystawę 100 prac słynnego współczesnego rysownika Andrzeja Mleczki. Z recitalem wystąpi ciechanowski bard Wojtek Gęsicki. W godz. 14.30-16.30 zaprezentowane zostanie „STUDIO Kredka”, czyli oferta zajęć plastycznych dla dzieci powyżej 3 roku życia oraz powyżej 8 roku życia, jak również „Art i ja” – propozycja zajęć plastycznych dla dorosłych. Do śpiewu i gry na instrumentach zachęcać będzie organizująca lekcje szkoła Forte-piano. Demonstrowana będą także możliwości nowo wyposażonego studia nagrań. Swoją działalność przybliży Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz SAP. W godz. 14.30-15.30 dla dorosłych odbędą się „Spotkania z tańcem”, w godz. 14.30-16.30 – pokazy tańczącej z ogniem grupy Maori. Od godz. 16.00 do godz. 16.40 potrwają: joga dla dzieci oraz warsztaty aktorskie z teatrem „Perspecto”. W godz. 16.30-17.30 jogę poćwiczyć mogą dorośli. O godz. 17.00 przewidziany jest spektakl teatralny grupy „Prospecto” w reżyserii Piotra Michalaka.

Wśród głównych celów przeprowadzonej modernizacji siedziby COEK STUDIO było stworzenie warunków do rozszerzenia i urozmaicenia oferty kulturalnej w mieście i przystosowanie budynku do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

– By prowadzić działalność, rozszerzać ofertę, rozwijać się, konieczne są odpowiednie warunki. Siedziba miejskiej jednostki kultury przeszła metamorfozę, dzięki czemu otwierają się dla niej, a tym samym dla mieszkańców miasta, nowe możliwości. Dużą wagę przywiązujemy do przeciwdziałania wszelkim wykluczeniom i do integracji osób niepełnosprawnych. Likwidujemy bariery architektoniczne, zachęcając do czynnego udziału w kulturalnym życiu miasta zarówno niepełnosprawnych, jak i osoby starsze czy rodziny z małymi dziećmi – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.

Budynek COEK STUDIO przeszedł m.in. termomodernizację i wymiany instalacji, został ocieplony, dzięki czemu stał się bardziej przyjazny dla środowiska. Wymieniona została elewacja, przebudowano schody zewnętrzne i wewnętrzne, wymieniono drzwi. W nowoczesny sprzęt elektroniczny wyposażono studio nagrań, zostało ono także odpowiednio wyciszone, co przekłada się na jakość nagrań i możliwości bardziej profesjonalnego wykorzystywania studia. Prace objęły galerię, salę baletową, pracownię rozwijania umiejętności manualnych, pomieszczenie, które stało się małą salą widowiskową. Zmodernizowane zostały łazienki. Zamontowano urządzenia zwiększające dostępność obiektu osobom z różnymi rodzajami niepełnosprawności, min. ruchowymi, sensorycznymi, intelektualnymi i psychicznymi. Jednym z rozwiązań jest zainstalowane na torze krzywoliniowym krzesło schodowe, co umożliwi niepełnosprawnym przemieszczanie się między kondygnacjami. Dzięki stworzeniu sali widowiskowej, pojawi się możliwość organizowania koncertów i przedstawień teatralnych. Jest tam mała scena z podestem, kurtyną, oświetleniem i nagłośnieniem. Galeria zyskała profesjonalne wyposażenie, systemy wystawiennicze, oświetlenie, które pozwalają na właściwą ekspozycję prac. Poprzez zakup koniecznych mebli, remont sali plastycznej z jej zapleczem, poprawiły się warunki, w których odbywają się cieszące się dużym zainteresowaniem zajęcia.

Stara kotłownia gazowa w obiekcie została wymieniona na węzeł ciepłowniczy zasilany z miejskiej sieci ciepłowniczej, przebudowano instalację c.o., instalację pompy ciepła powietrze/woda, wymieniono oświetlenie na energooszczędne typu LED. W konsekwencji wprowadzenia tych rozwiązań nastąpi znaczna poprawa efektywności energetycznej budynku na poziomie ponad 66%.

– Dotychczas z wielu naszych pomysłów musieliśmy rezygnować ze względu na brak odpowiednich warunków. Kreatywność i chęć wprowadzania nowych wydarzeń i działań zderzała się z rzeczywistością. Często przy organizacji wydarzeń wkładaliśmy mnóstwo trudu i wysiłku, stosując prowizoryczne rozwiązania. Po modernizacji siedziby zniknęło wiele przeszkód, cały nasz zespół pracowników, czeka więc na otwarcie z niecierpliwością. Zapraszamy mieszkańców, warto skorzystać z propozycji COEK STUDIO. Będziemy systematycznie wprowadzać nowości i rozbudowywać naszą ofertę – powiedziała dyrektor COEK STUDIO Jolanta Grudzińska.

W lutym 2016 roku miasto pozyskało prawie unijne dofinansowanie. Pod koniec listopada prezydent Krzysztof Kosiński podpisał umowę z wykonawcą. Wartość zadania to 2 195 550 zł. Pozyskane unijne pieniądze pokrywają 80% kosztów inwestycji.

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

MŁAWA. Był koncert i w tle promocja płyty Ingi Piwowarskiej

wtorek, 02, październik 2018 09:23
W piątek 28 września w Państwowej Szkole Muzycznej w Mławie odbył się koncert akordeonowy w... READ_MORE

MŁAWA. Miał ponad 2,5 promila alkoholu i nie miał prawa jazdy. Został zatrzymany.

czwartek, 16, kwiecień 2020 11:57
Trwają czynności mławskiej policji w sprawie nietrzeźwego kierowcy, który w organizmie... READ_MORE
013881584
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
Last Week
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Całość
279
606
279
11459111
16644
13570
13881584

Your IP: 3.238.98.39
Server Time: 2022-09-25 06:55:42

PARTNERZY

PORTAL MŁAWA.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Mława 2011