portalmlawa@wp.pl

Tel. 691310344


Dzisiaj jest: 3 Październik 2022    |    Imieniny obchodzą: Teresa, Gerard, Bogumił

R E G I O N


Budowa nowego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w Płońsku, to główny cel projektu, który decyzją zarządu województwa mazowieckiego otrzymał wsparcie unijne w wysokości ponad 375 tys. zł. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013. Umowę w tej sprawie podpisali członek zarządu województwa mazowieckiego Wiesław Raboszuk oraz prezes zarządu Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Płońsku Sp. z o. o  

 

PGK w Płońsku to firma mająca duże doświadczenie w zakresie gospodarki odpadami. Spółka posiada zmodernizowaną oczyszczalnię ścieków oraz własne składowisko odpadów w Dalanówku. Przedsiębiorstwo realizuje już jeden projekt w ramach RPO WM pt.: „Rekultywacja i zamknięcie kwatery nr 1 na składowisku odpadów w Dalanówku”.

 Przyznane dofinansowanie z funduszy europejskich na kolejną inwestycję, pozwoli zbudować punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Dzięki temu, wszyscy mieszkańcy miasta i gminy Płońsk ­-“łącznie ok. 29 tys. osób - będą mogli dostarczać wyselekcjonowane odpady komunalne do PSZOK. Inwestycja będzie realizowana w partnerstwie z miastem i gminą Płońsk.

 W ramach projektu, wykonane zostaną prace montażowo-budowlane związane z przygotowaniem infrastruktury punktu i zagospodarowaniem terenu. Powstanie droga asfaltowa, cały teren zostanie utwardzony i oświetlony, pojawią się krawężniki i ogrodzenie z bramą wjazdową. Dodatkowo zbudowane zostaną instalacje: teleinformatyczna, odwadniająca i elektryczna.

 Wnioskodawca kupi 28 pojemników i 15 kontenerów. Zbieranych będzie 16 frakcji odpadów takich jak: opakowania z papieru, tektury, metali, tworzyw sztucznych, szkła, opakowania wielomateriałowe, drewno, leki cytoksyczne, farby, tusze, kleje, baterie i akumulatory, odpady wielkogabarytowe, odpady z betonu, zużyte opony itp. Część odpadów będzie poddawana procesom recyklingu.

Elementem projektu będzie również przeprowadzenie promocyjnej akcji edukacyjnej dotyczącej selektywnej zbiórki odpadów. Beneficjent wydrukuje foldery, ulotki, plakaty, a na stronie internetowej oraz w prasie pojawią artykuły o tematyce ekologicznej. Miasto Płońsk zorganizuje w ramach akcji piknik tematyczny poświęcony ochronie środowiska.

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

MŁAWA. Był koncert i w tle promocja płyty Ingi Piwowarskiej

wtorek, 02, październik 2018 09:23
W piątek 28 września w Państwowej Szkole Muzycznej w Mławie odbył się koncert akordeonowy w... READ_MORE

MŁAWA. Miał ponad 2,5 promila alkoholu i nie miał prawa jazdy. Został zatrzymany.

czwartek, 16, kwiecień 2020 11:57
Trwają czynności mławskiej policji w sprawie nietrzeźwego kierowcy, który w organizmie... READ_MORE
013885623
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
Last Week
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Całość
100
99
199
11461733
295
20388
13885623

Your IP: 3.215.190.193
Server Time: 2022-10-03 03:21:39

PARTNERZY

PORTAL MŁAWA.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Mława 2011