portalmlawa@wp.pl

Tel. 691310344


Dzisiaj jest: 8 Marzec 2021    |    Imieniny obchodzą: Beata, Stefan, Wincenty

R E G I O N


Od dziś tj. wtorku 6 października można głosować na zgłoszone projekty do Mławskiego Budżetu Obywatelskiego. Propozycji wpłynęło od mieszkańców 13 z czego, jak podaje ratusz tylko 9 spełniło wymogi formalno - prawne. Nie będzie więc lodowiska, monitoringu wizyjnego, ścieżki rowerowej i urządzeń siłowych na wolnym powietrzu.

Przypomnijmy, że w kasie miasta na Budżet Obywatelski przewidziano 300 tyś zł. Natomiast prawo do udziału w konsultacjach i głosowaniu mają mieszkańcy Miasta Mława, posiadający w dniu ich przeprowadzenia czynne prawo wyborcze do Rady Miasta Mława.

Poniżej prezentujemy projekty te, które przeszły dalej do dalszego procedowania i te, które odrzucono. Jako pierwsze podamy te zakwalifikowane:

1. Rozszerzenie parku Street Workout ma kosztować 75 tys. zł. Projekt polega na rozbudowaniu istniejącego placu i zaopatrzenie go w funkcjonalne elementy służące do wykonywania ćwiczeń mających na celu poprawienie tężyzny fizycznej, kondycji oraz umiejętności sportowych.
2. Street Workout Park tu koszt wyniesie 90 tys zł. Projekt obejmuje budowę nowego wieofunkcyjnego placu do ćwiczeń siłowych, gimnastycznych oraz akrobatycznych. Tak obszerny plac umożliwi miastu oraz organizacjom sportowym prowadzenie zawodów związanych z aktywnością fizyczną. Park do Street Workout'u zapewni mieszkańcom niebywałą rozrywkę również z perspektywy widza oraz solidną dawkę motywacji.


3. Trójkąt Mariacki tu pomysłodawcy przewidzieli, że na ten cel trzeba przeznaczyć 120 tys zł. Trójkąt Mariacki – projekt wykonania nowej nawierzchni na ulicy Mariackiej, pieszczotliwie nazywanej przez mieszkańców – Łata (łata na łacie). Droga zlokalizowana na osiedlu, na którym mieszka ponad 10% mieszkańców całego miasta. Droga, ktorą poruszają się mieszkańcy w stronę Szreńska, Warszawy, Działdowa i Żuromina.


4. Śródmiejskie wyspy rekreacji i odpoczynku – mini ścieżka zdrowia to projekt kierowany dla młodzieży, ale przede wszystkim do ludzi starszych. Koszt przewidywany przez wnioskodawców to 95 tys. zł. Cały kompleks ma być rozproszoną osiedlową siłownią na tzw. Trzech wyspach.


5. Projekt przewiduje budowę nowego placu do ćwiczeń siłowych. Pomysł pod nazwą "Zdrowo-fizycznie Osiedle” – Street Workout o wartości 60 tys. zł ma wpłynąć na zmiana modelu myślenia o zdrowiu fizycznym oraz rozwiązanie niemożności korzystania z urządzeń siłowych na płatnych warunkach.


6. Uruchomienie dodatkowych połączeń Mławskiej Komunikacji Miejskiej. Ten pomysł ma kosztować 40 301,57 zł. Przedmiotem projektu jest uruchomienie dodatkowych połączeń Mławskiej Komunikacji Miejskiej. Dodatkowe autobusy, jak proponują wnioskodawcy, mają pojawiać się na najbardziej popularnych wśród pasażerów połączeniach. Zlikwidują występujący obecnie tłok w autobusach i poprawią komfort podróży.


7. Budowa oświetlenia ulicznego to wniosek o wartości 15 tys zł. Projekt dotyczy wykonania oświetlenia w ciągu ulicy Dworcowej w kierunku ulicy Batorego. Odcinek ten, jak piszą mieszkańcy, jest pozbawiony oświetlenia co w okresie jesienno- zimowym jest bardzo dokuczliwe ze względu na ciemności jakie panują na tym odcinku ulicy. Ulicą to chodzą dzieci do szkoły podstawowej jak również wileu mieszkańców sąsiednich ulic. Wykonanie oświetlenia poprawi bezpieczeństwo tej części dzielnicy


8. Budowa parkingu przy ZPO Nr 2 w Mławie ul Graniczna 39. Wnioskodawcy przewidzieli, że całość projektu kosztować będzie 250 000,00. Wymieniony projekt rozwiąze problem dowozu dzieci do szkoły, gdyż przed godziną 8:00 jest bardzo niebezpiecznie z powodu dużego natężenia ruchu. Z pewnością będzie wykorzystywany przez mieszkańców, którzy dojeżdżają do kościoła na mszę świętą, biblioteki, punktu dostępu do internetu oraz na zakupy. Miasto Mława jest w posiadaniu dokumentacji technicznej oraz pozwolenia na budowę. Projekt obejmuje budowę 18 miejsc parkingowych


9. Budowa placu zabaw na terenie MOSiR-u według projektodawcy ma zamknąć się w kwocie 300 tys. zł. Plan przewiduje plac zabaw, który ma być wyposażony w najnowszej generacji urządzenia zabawowe oraz  infrastrukturę towarzyszącą - ławki, kosze na śmieci.

 

Nie spełniły kryteriów i nie będą poddane pod głosowanie 4 projekty, a mianowicie :

 

1. „Czy to w domu, czy to w mieście, na Osiedlu zawsze jest bezpiecznie – monitoring wizyjny” dla Osiedla Obrońców Mławy Nr 8. Tu inwestycja kosztowo sięgnie 55 tys.zł


2. Opracowanie dokumentacji projektowej na wykonanie deptaka i ścieżki rowerowej wzdłuż rzeczki Seracz na wysokości ulicy Ks. Piotra Skargi wraz z wykonaniem I etapu inwestycji to pomysł o wartości 50 tys. zł. Celem miała być poprawa wizerunku i estetyki terenów położonych pomiędzy ulicami Padlewskiego i Wójtostwo


3.Urządzenia siłowe na wolnym powietrzu to projekt, który według wniosku ma wartość 50 tys. zł. Dotyczy wykonania urządzeń siłowych zlokalizowanych przy ulicy Kopcu Kościuszki.


4. Projekt "Budowa sztucznego lodowiska" ma, jak widać zgodnie z wnioskiem, pochłonąć całą kwotę Budżetu Obywatelskiego tj. 300 tys zł. Przewuduje, jak mówi sam pomysłodawca, odkupienie sztucznego lodowiska od Gminy Strzegowo.

Na zakwalifikowany do dalszego procedowania wybrany przez siebie projekt zagłosować można na kilka sposobów:

1)   w formie elektronicznej, poprzez wypełnienie i przesłanie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,

2)   w Urzędzie Miasta Mława, na przeznaczonych do tego celu formularzach ankiet.

 Mieszkańcy mogą głosować tylko jeden raz, na wybrany przez siebie projekt.

Głosować można do środy 21.10.2015r.

Wyniki głosowania zostaną podane do publicznej wiadomości po podliczeniu oddanych głosów, nie później jednak niż do piątku 30.10.2015r.

Źródło UMM

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

MŁAWA. Był koncert i w tle promocja płyty Ingi Piwowarskiej

wtorek, 02, październik 2018 09:23
W piątek 28 września w Państwowej Szkole Muzycznej w Mławie odbył się koncert akordeonowy w... READ_MORE

MŁAWA. Miał ponad 2,5 promila alkoholu i nie miał prawa jazdy. Został zatrzymany.

czwartek, 16, kwiecień 2020 11:57
Trwają czynności mławskiej policji w sprawie nietrzeźwego kierowcy, który w organizmie... READ_MORE
013711663
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
Last Week
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Całość
12
233
245
11290517
1383
9593
13711663

Your IP: 44.192.112.123
Server Time: 2021-03-08 03:17:50

PARTNERZY

PORTAL MŁAWA.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Mława 2011