portalmlawa@wp.pl

Tel. 691310344


Dzisiaj jest: 8 Marzec 2021    |    Imieniny obchodzą: Beata, Stefan, Wincenty

R E G I O N


Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie pozytywnie rozpatrzył wnioski prezydenta Krzysztofa Kosińskiego o dofinansowanie dwóch zadań: ”EKO-CIECHANÓW” oraz „Przygotowanie Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Miejskiej Ciechanów”. Łącznie miasto otrzyma ponad 50 tys. zł.

„EKO-CIECHANÓW” to cykle warsztatów skierowanych do przedszkolaków („Ekologiczny przedszkolak”), gimnazjalistów (Eko – czyli jaki?”) oraz nauczycieli („Nowe formy edukacji ekologicznej”). Celem zajęć dla dzieci i młodzieży jest kształtowanie postaw i wartości proekologicznych, rozbudzanie zainteresowań w tym zakresie, uświadamianie o zagrożeniach dla środowiska, rozbudzanie poczucia współodpowiedzialności za jego stan oraz potrzeby aktywnego włączania się w różnego rodzaju działania proekologiczne. Projekt edukacyjny zakłada również publikację poradnika ekologicznego „Kodeks proekologicznego mieszkańca” oraz zbioru informacji i porad związanych z dziedzictwem naturalnym i ochroną przyrody pod tytułem „Różnorodność biologiczno-przyrodnicza na przykładzie Gminy Miejskiej Ciechanów”. Publikacje zostaną wydane, a warsztaty zrealizowane jeszcze w tym roku.

Dofinansowanie dotyczy również przygotowania Planu Gospodarki Niskoemisyjnej. Plan będzie strategicznym dokumentem, w którym zostaną zawarte działania inwestycyjne i nieinwestycyjne przyczyniające się do redukcji emisji gazów cieplarnianych, redukcji zużycia energii poprzez zwiększenie efektywności energetycznej, zwiększenia udziału energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych oraz do poprawy jakości powietrza. Przygotowywany dokument dotyczy działań, które będą realizowane do 2020 roku. Dzięki takiej formie ich uwzględnienia zwiększa się szansa na uzyskanie dofinansowania w ramach nowej perspektywy UE. Dokument jest jednym z warunków ubiegania się o środki unijne na zadania związane z ochroną środowiska i efektywnością energetyczną. Dofinansowanie może dotyczyć między innymi termomodernizacji budynków użyteczności publicznej, budynków spółdzielni, wspólnot mieszkaniowych, wymiany urządzeń na energooszczędne, montażu instalacji odnawialnych źródeł energii, budowy obiektów pasywnych, energooszczędnych, modernizacji lub rozbudowy elektroenergetycznej lub ciepłowniczej.

Projekt „EKO-CIECHANÓW” dofinansowany został przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 36.000 zł, co stanowi 90% kosztów zadania. „Przygotowanie Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Miejskiej Ciechanów” dofinansowane zostało, również w formie dotacji, w kwocie 14.587,50 zł, co stanowi 75% kosztów zadania. W przypadku pierwszego projektu 10%, natomiast w przypadku drugiego projektu 25% pozostałych kosztów miasto pokryje z własnych środków.

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Komentarze   

 
+2 #1 alka 2015-10-16 10:48
No proszę, nasi sąsiedzi potrafią korzystać ze środków zewnętrznych, a Pan, panie burmistrzu Mławy?
Może czas zacząć obserwować i uczyć się od sąsiadów, a nie włóczyć się po całej Europie - bliżej i taniej :)
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

MŁAWA. Był koncert i w tle promocja płyty Ingi Piwowarskiej

wtorek, 02, październik 2018 09:23
W piątek 28 września w Państwowej Szkole Muzycznej w Mławie odbył się koncert akordeonowy w... READ_MORE

MŁAWA. Miał ponad 2,5 promila alkoholu i nie miał prawa jazdy. Został zatrzymany.

czwartek, 16, kwiecień 2020 11:57
Trwają czynności mławskiej policji w sprawie nietrzeźwego kierowcy, który w organizmie... READ_MORE
013711710
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
Last Week
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Całość
59
233
292
11290517
1430
9593
13711710

Your IP: 44.192.112.123
Server Time: 2021-03-08 05:06:22

PARTNERZY

PORTAL MŁAWA.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Mława 2011