portalmlawa@wp.pl

Tel. 691310344


Dzisiaj jest: 8 Marzec 2021    |    Imieniny obchodzą: Beata, Stefan, Wincenty

R E G I O N


Ostatnia sesja miała interesujący początek. Na obrady zostali zaproszeni Daniel Kortlan dyrektor ds. korporacyjnych w LG i prezes firmy. Jak się okazało ten pierwszy został udekorowany medalem "Zasłużony dla Miasta Mława", a prezes zachęcał do głosowania za inwestycjami przy LG. Zastanawia, czy ta sytuacja miała zmiękczyć radnych by zagłosowali za uchwałą, w której zostały zaplanowane wspomniane zadania?

A chodzi o uchwałę dotyczącą zmian w budżecie, gdzie pieniądze zostały przesunięte na modernizację oświetlenia na ulicy instalatorów oraz na dokumentację i rozpoczęcie kompleksowej modernizacji ulicy LG Elektronics łącznie z budową parkingów. Co do ostatniej inwestycji miał wątpliwości radny Jerzy Rakowski na komisji budownictwa, która zebrała się 21 stycznia. Zwrócił on bowiem uwagę na to, czy firma LG nie powinna chociaż w części partycypować w kosztach remontu drogi. Zwłaszcza, że buduje się tam parkingi.

- Ja rozumiem, że idziemy naprzeciw, pomagamy, ale tych spraw do rozwiązania jeśli chodzi nawet o parkingi publiczne jest dużo(...). Taka wątpliwość jest, bo widzę, że wszystko idzie w kierunku budowy paru setek miejsc parkingowych dla przestrzeni działalności gospodarczej, czy tu nie spróbować połączyć siły?. Czy zainteresowani nie powinny w jakiś sposób wesprzeć działalności miasta, bo powiedzmy sobie szczerze parkingi dla działalności gospodarczej powinny się mieścić w granicach działki, na której ktoś działalność prowadzi. Nie chcę burzyć pomysłów, ale czy mimo wszystko nie należałoby wziąć czegoś takiego pod uwagę?. - zastanawiał się radny Jerzy Rakowski. No bo jeżeli miasto daje działkę i w jakoś sposób angażuje się to myślę że ta druga stron powinna zastanowić się i w jakiś sposób wspomóc miasto.

W odpowiedzi z ust z-cy burmistrza Janiny Budzichowskiej radny usłyszał, że LG ma parkingi a w tej inwestycji nie chodzi o same parkingi, ale o przebudowę całej ulicy i zagospodarowania tamtego terenu biegnącego do strefy ekonomicznej pod względem dojazdów i dojścia.

Radnego Jerzego Rakowskiego jak sam stwierdził nie przekonała ta argumentacja. Na sesji po tej komisji we wtorek 26 stycznia natomiast pojawia się prezes LG i w swej wypowiedzi kończąc ją zachęca do  głosowania za inwestycjami i zostaje udekorowany dyrektor ds. korporacyjnych Daniel Kortlan, który opowiada o działalności LG w ciągu 17 w Mławie. Natomiast skarbnik miasta Henryk Antczak w chwilę po tem przytacza kwoty jakie LG płaci do budżetu. Zastanawia więc, dlaczego akurat podczas sesji tuż przed podjęciem uchwały w sprawie inwestycji dla LG działo się to wszystko? Czy to nie miało zmiękczyć radnych?

Radni zagłosowali za.

Obejrzyj co działo się na sesji 

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Komentarze   

 
0 #1 alka 2016-01-27 17:33
Szkoda języka strzępić na poczynania pana burmistrza. Ma swoich potakiwaczy, którzy tych co są przeciwko niemu, oplują i zmieszają z błotem. Jeszcze się takie typy szczycą tym, że są Mławianami. Jacy z nich Mławianie?
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

MŁAWA. Był koncert i w tle promocja płyty Ingi Piwowarskiej

wtorek, 02, październik 2018 09:23
W piątek 28 września w Państwowej Szkole Muzycznej w Mławie odbył się koncert akordeonowy w... READ_MORE

MŁAWA. Miał ponad 2,5 promila alkoholu i nie miał prawa jazdy. Został zatrzymany.

czwartek, 16, kwiecień 2020 11:57
Trwają czynności mławskiej policji w sprawie nietrzeźwego kierowcy, który w organizmie... READ_MORE
013711683
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
Last Week
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Całość
32
233
265
11290517
1403
9593
13711683

Your IP: 44.192.112.123
Server Time: 2021-03-08 04:01:15

PARTNERZY

PORTAL MŁAWA.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Mława 2011