portalmlawa@wp.pl

Tel. 691310344


Dzisiaj jest: 3 Październik 2022    |    Imieniny obchodzą: Teresa, Gerard, Bogumił

R E G I O N


Ciechanów otrzymał dotację w wysokości 89 100 zł na przygotowanie i druk trzech wydawnictw ekologicznych nawiązujących do „Doliny Rzeki Łydyni”. Środki zostały pozyskane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Celem wydawnictw – w formie gier edukacyjnych i książki – jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych w zakresie stanu i ochrony środowiska naturalnego.

Dotacja stanowi 90% procent kosztów zadania, jedynie 10% to wkład własny miasta. Dzięki pozyskanym środkom możliwe będzie wydanie materiałów edukacyjnych: gry planszowo-karcianej „Co się kryje w chaszczach?”, gry quizowo-karcianej „Tajemnice doliny” oraz publikacji „Zielone Miasto”. Pierwsza gra przeznaczona będzie dla uczniów szkół podstawowych. Oparta zostanie na prostych zagadnieniach z zakresu ochrony przyrody, zagadkach wprowadzających podstawową wiedzę na temat bioróżnorodności. W swojej tematyce odnosić się będzie do znajdującej się w Zespole Przyrodniczo-Krajobrazowym „Doliny Rzeki Łydyni”. Druga gra skierowana będzie do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. To między innymi pytania, zagadki, informacje o wierzeniach i przesądach na temat fauny i flory wchodzącej w skład obszaru Zespołu Przyrodniczo–Krajobrazowego „Dolina Rzeki Łydyni”. W szczególności wykorzystane zostaną ciekawostki związane z liczebnością, rozrodem, zagrożeniami, potrzebami oraz wymaganiami ochrony różnych gatunków. Każda z gier zostanie wydana w 1000 egzemplarzy. Taka sama będzie liczba publikacji „Zielone Miasto”. Zostanie ona udostępniona również w wersji elektronicznej. Przeznaczona będzie dla wszystkich grup wiekowych, zawierać będzie informacje na temat znaczenia bioróżnorodności na terenie miejskim w oparciu o przykłady Zespołu Przyrodniczo–Krajobrazowego „Dolina Rzeki Łydyni”.

Cały projekt ma na celu rozbudzenie zainteresowań wśród dzieci i młodzieży tematyką ekologiczną, edukację w tym zakresie, jak również kształtowanie właściwych postaw wobec środowiska przyrodniczego wśród osób dorosłych. Projekt zrealizowany zostanie do końca roku. Każdy z jego elementów nawiązuje do „Doliny Rzeki Łydyni”, która będzie wkrótce przedmiotem rewitalizacji. Miasto przygotowuje się do I etapu rewitalizacji, gotowa jest dokumentacja projektowo-kosztorysowa, wszczęte zostały procedury przetargowe. W ramach I etapu planowana jest budowa kładki na terenie błoń zamkowych z częścią widokową na zamek, brana jest pod uwagę również iluminacja drzew. Przesadzona zostanie część drzew znajdujących się w strefie ekspozycji zamku. Inwestycja związana z rewitalizacją I etapu planowana jest do końca listopada.

W październiku ubiegłego roku z WFOŚiGW miasto otrzymało ponad 50 tys. zł dofinansowania na projekt ”EKO-CIECHANÓW” (warsztaty i publikacje) oraz „Przygotowanie Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Miejskiej Ciechanów”. Dodatkowe prawie 40 tys. zł pozyskano w kwietniu na demontaż i unieszkodliwianie azbestu.

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

MŁAWA. Był koncert i w tle promocja płyty Ingi Piwowarskiej

wtorek, 02, październik 2018 09:23
W piątek 28 września w Państwowej Szkole Muzycznej w Mławie odbył się koncert akordeonowy w... READ_MORE

MŁAWA. Miał ponad 2,5 promila alkoholu i nie miał prawa jazdy. Został zatrzymany.

czwartek, 16, kwiecień 2020 11:57
Trwają czynności mławskiej policji w sprawie nietrzeźwego kierowcy, który w organizmie... READ_MORE
013885694
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
Last Week
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Całość
171
99
270
11461733
366
20388
13885694

Your IP: 3.215.190.193
Server Time: 2022-10-03 03:57:09

PARTNERZY

PORTAL MŁAWA.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Mława 2011