portalmlawa@wp.pl

Tel. 691310344


Dzisiaj jest: 3 Październik 2022    |    Imieniny obchodzą: Teresa, Gerard, Bogumił

R E G I O N


Znamy wyniki VI edycji konkursu Najpopularniejszy Dzielnicowy. O to zaszczytne miano rywalizowało siedemnastu dzielnicowych z terenu miasta i gmin powiatu. Tytuł najpopularniejszego zdobyło tylko dwóch funkcjonariuszy. Jedynym kryterium oceny były głosy oddane przez mieszkańców Mławy i powiatu. W konkursie wzięło udział  1392 ankietowanych.

Najpopularniejszym dzielnicowym na terenie miasta, z liczbą 463 głosów okazał się mł. asp. Paweł Granoszwski, pełniący służbę w mławskim rewirze dzielnicowych. Jego rejon służbowy to teren Wólki. Najpopularniejszym dzielnicowym gmin powiatu, już po raz kolejny, został st. asp. Piotr Biedrzycki. Dzielnicowy, którego znają mieszkańcy gminy Lipowiec Kościelny, w swoim rejonie służbowym otrzymał 164 głosy. Obaj dzielnicowi oddane przez mieszkańców głosy, traktują jako wyraz sympatii i zaufania, co ma dla nich ogromne znaczenie i motywuje do dalszej pracy. Respondenci w uzasadnieniu wyboru dwóch najpopularniejszych dzielnicowych wskazywali ich otwartość, przystępność, serdeczność, skuteczną pomoc i wrażliwość na ludzkie problemy.

Najpopularniejsi dzielnicowi, podczas krótkiej uroczystości w mławskim Starostwie Powiatowym otrzymali listy gratulacyjne i dyplomy z rąk pani Barbary Gutowskiej Wicestarosty Powiatu Mławskiego, pana Sławomira Kowalewskiego Burmistrza Miasta Mława oraz mł. insp. Jarosława Hofmana Komendanta Powiatowego Policji w Mławie.

   Poza pytaniami dotyczącymi dzielnicowych, ankieta konkursowa zawierała również pytania, dotyczące poczucia bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania oraz prośbę o wskazanie miejsc zagrożonych. Wyniki ankiety wskazują, że ponad 71,5 procent mieszkańców Mławy czuje się zdecydowanie bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania, a na terenie wsi zadowolenie ze stanu bezpieczeństwa w swoim miejscu zamieszkania deklaruje aż 97,9 procent mieszkańców. 2,3 procent respondentów wskazało, że nie czuje się bezpiecznie w miejscu zamieszkania a 18,7 nie udzieliło odpowiedzi na to pytanie. Respondenci wskazali także miejsca zagrożone na terenie miasta i powiatu, wymieniając m.in. tereny mławskich blokowisk oraz ulice Słowackiego, Ordona, Warszawską i Wyspiańskiego a także centrum miasta i teren mławskiej Wólki. Na terenie wiejskim mieszkańcy wskazywali najczęściej przystanki PKS i okolice barów oraz szreński rynek, centrum Strzegowa i okolice dyskoteki w Windykach. Wszystkie opinie i oceny mieszkańców, zawarte w ankietach, posłużą do planowania pracy dzielnicowego oraz służby patrolowej i kryminalnej.

  • DSCF8549
  • DSCF8556
  • DSCF8561
  • DSCF8563
  • DSCF8565
  • DSCF8571

Simple Image Gallery Extended

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

MŁAWA. Był koncert i w tle promocja płyty Ingi Piwowarskiej

wtorek, 02, październik 2018 09:23
W piątek 28 września w Państwowej Szkole Muzycznej w Mławie odbył się koncert akordeonowy w... READ_MORE

MŁAWA. Miał ponad 2,5 promila alkoholu i nie miał prawa jazdy. Został zatrzymany.

czwartek, 16, kwiecień 2020 11:57
Trwają czynności mławskiej policji w sprawie nietrzeźwego kierowcy, który w organizmie... READ_MORE
013885978
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
Last Week
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Całość
455
99
554
11461733
650
20388
13885978

Your IP: 3.238.49.228
Server Time: 2022-10-03 09:31:32

PARTNERZY

PORTAL MŁAWA.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Mława 2011