portalmlawa@wp.pl

Tel. 691310344


Dzisiaj jest: 25 Wrzesień 2022    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil

R E G I O N


Już po raz kolejny mławska młodzież wzięła udział w Ogólnopolskim Głosie Profilaktyki. Akcja poświęcona była profilaktyce rówieśniczej oraz solidarnemu sprzeciwowi wobec uzależnień, przemocy i obojętności. Na zaproszenie do akcji, która odbyła się 1 czerwca, w ramach programu „Profilaktyka a Ty” Komendy Głównej Policji, odpowiedziała mławska młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego , klasy policyjne Akademickiego Centrum Kształcenia, uczniowie z Zespołów Szkół Nr 1, Zespołu Szkół Nr 2, Zespołu Szkół Nr 3 oraz drużyna harcerek ZHR w Mławie.

Młodzież wraz z pedagogami wzięła udział w warsztatach, poświęconych profilaktyce rówieśniczej. Ekspert programu PaT na terenie pow. mławskiego, Michał Jaros, przedstawił uczestnikom cele programu i wyjaśnił, że skuteczna profilaktyka to nie okazjonalne kampanie, ulotki czy „pogadanki” w szkole. Skuteczność to profilaktyka rówieśnicza – a zatem pomoc niesiona przez młodzież dla młodzieży, przy wsparciu ze strony dorosłych. Program Profilaktyka a Ty, daje możliwość poznania siebie, swoich twórczych możliwości, przełamania barier i wyjścia z pomocą do kolegi czy koleżanki. Czy profilaktyka rówieśnicza ruszy także w Mławie? Jak podkreśla Michał Jaros - to zależy od Was. Kierując słowa do młodzieży - Jeśli nie czujesz w sercu prawdziwej chęci pomocy innym, a przy okazji także chęci poznawania swoich możliwości artystycznych, nie przychodź. Tu nie ma nic na siłę. Rekrutacja do mławskiej grupy PaT rozpocznie się jesienią, tego roku.

Uczestnicy warsztatów obejrzeli m.in. filmy profilaktyczne, zrealizowane dzięki wsparciu programu PaT oraz fragmenty zarejestrowanego spektaklu mławskiej grupy teatralnej Scena Margines pt. „Bici biją”. Następnie, wszyscy razem, na chodniku przed budynkiem MDK w Mławie, przygotowywali transparenty, zachęcające do zdrowego stylu życia oraz wzajemnej troski. Wszyscy zgromadzeni, punktualnie o godz. 14:00, wykonali wspólny, symboliczny gest Zrywu Wolnych Serc. Ogólnopolska akcja połączyła w ten sposób młodzież w całym kraju.

Organizatorem mławskiego Głosu Profilaktyki była Komenda Powiatowa Policji w Mławie oraz Miejski Dom Kultury w Mławie. Zainaugurowana dwa lata temu akcja ma wymiar symboliczny a jej celem jest promowanie zdrowego stylu życia oraz podkreślenie jak ważna jest wspólnota społeczna w walce z zagrożeniami i w trosce o bezpieczeństwo. Poniedziałkowa akcja będzie miała swój ciąg dalszy już 7 czerwca, podczas PARKOWISKA. Na imprezie profilaktyczno – artystycznej, którą poprowadzi JARY OZ pojawią się hasła Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki. Imprezie, organizowanej przez MDK w Mławie patronuje Komenda Powiatowa Policji w Mławie.

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

MŁAWA. Był koncert i w tle promocja płyty Ingi Piwowarskiej

wtorek, 02, październik 2018 09:23
W piątek 28 września w Państwowej Szkole Muzycznej w Mławie odbył się koncert akordeonowy w... READ_MORE

MŁAWA. Miał ponad 2,5 promila alkoholu i nie miał prawa jazdy. Został zatrzymany.

czwartek, 16, kwiecień 2020 11:57
Trwają czynności mławskiej policji w sprawie nietrzeźwego kierowcy, który w organizmie... READ_MORE
013881679
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
Last Week
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Całość
374
606
374
11459111
16739
13570
13881679

Your IP: 3.238.98.39
Server Time: 2022-09-25 08:01:13

PARTNERZY

PORTAL MŁAWA.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Mława 2011