portalmlawa@wp.pl

Tel. 691310344


Dzisiaj jest: 25 Wrzesień 2022    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil

R E G I O N


13.05.2014 roku około godziny 03.55 w miejscowości Rydzyn Szlachecki gm. Strzegowo doszło do pożaru drewnianego budynku mieszkalnego (pustostanu). W chwili dojazdu zastępów straży przekrycie dachu oraz więźba dachowa były spalona, a pożar przedostawał się przez trzcinowy strop do wnętrza budynku.Działania zastępu z JRG Mława oraz OSP Unierzyż i Strzegowo polegały na odizolowaniu zerwanej linii energetycznej doprowadzającej prąd do budynku przy pomocy bosaka dielektrycznego.

Następnie przystąpiono do działań gaśniczych polegających na podaniu prądów wody w natarciu drabin przenośnych. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. Spaleniu uległ całkowicie drewniany budynek mieszkalny (pustostan). Straty oszacowano na około 9 tys. zł. Na miejscu obecna była Policja i Pogotowie Energetyczne. Akcja trwała około 3 godzin 43 minut.

14.05.2014 roku około godziny 09.54 w Mławie przy ul. Płockiej doszło do pożaru licznika energii elektrycznej wraz z przyłączem na klatce schodowej budynku mieszkalnego wielorodzinnego. Działania zastępów z JRG Mława polegały na ugaszeniu pożaru przy pomocy gaśnicy proszkowej. Jednocześnie prowadzono oddymianie klatki schodowej przy pomocy agregatu oddymiającego. Po oddymieniu klatki schodowej sprawdzono mieszkania. Przybyły na miejsce elektryk dokonał oględzin i zabezpieczenia spalonego licznika. Spaleniu uległ licznik energii elektrycznej z przyłączem. Straty spowodowane pożarem oszacowano na około 2,5 tys. zł. Uratowano mieszkania zlokalizowane na tej samej kondygnacji klatki schodowej. Wartość uratowanego mienia oszacowano na około 500 tys. zł. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. Akcja trwała około 55 minut.

15.05.2014 roku około godziny 09.00 na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Modła doszło kolizji z udziałem samochodu osobowego marki Fiat Bravo i dostawczego Marki Renault. Osób poszkodowanych nie było. Działania zastępów z JRG Mława polegały na usunięciu płynów poeksploatacyjnych oraz rozlanych dwóch pojemników farby przewożonej w jednym z pojazdów. Na miejscu obecny był patrol Policji oraz pomoc drogowa. Uszkodzeniu uległ tył samochodu Fiat Bravo oraz przód samochodu Renault. Straty spowodowane kolizją oszacowano na około 12 tys. zł. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada Policja. Akcja trwała około 58 minut.

17.05.2014 roku około godziny 12.30 w miejscowości Liberadz gm. Szreńsk doszło do zdarzenia z udziałem samochodu osobowego marki Volkswagen Golf z przyczepką samochodową. Pojazdem podróżowały 4 osoby, w tym dziecko. W chwili dojazdu zastępów straży samochód znajdował się poza jezdnią na pobliskim polu. Na miejscu był patrol Policji, który wstrzymał ruch na drodze i zabezpieczał miejsce zdarzenia oraz dwie karetki pogotowia. Zespoły karetki udzielały pomocy dziecku, jednej osobie dorosłej oraz prowadziły resuscytację kobiety w ciąży. W pojeździe znajdował się kierowca. Działania zastępów z JRG Mława i OSP Radzanów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji osoby znajdującej się w pojeździe i przekazaniu jej pogotowiu oraz pomocy podczas resuscytacji kobiety. Następnie przygotowano lądowisko dla zespołu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i pomagano ratownikom pogotowia podczas przemieszczenia poszkodowanego do śmigłowca. Zniszczeniu uległ lewy bok samochodu osobowego. Straty oszacowano na około 5 tys. zł. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada Policja. Akcja trwała około 2 godzin 12 minut.

17.05.2014 roku około godziny 15.44 zastęp z JRG Mława na prośbę Policji pomagał w otwarciu drzwi do mieszkania budynku jednorodzinnego w miejscowości Wiśniewo. Istniało podejrzenie zgonu osoby znajdującej się w budynku. Działania zastępu polegały na otwarciu drzwi przy pomocy sprzętu hydraulicznego. Po otwarciu drzwi do mieszkania znaleziono starszego mężczyznę, u którego będący na miejscu lekarz stwierdził zgon. Akcja trwała około 30 minut.

19.05.2014 roku około godziny 14.29 w miejscowości Mdzewo gm. Strzegowo doszło do zdarzenia z udziałem samochodu osobowego marki Skoda Fabia. Pojazd w chwili przybycia zastępów straży znajdował się po za pasem drogi krajowej nr 7. Jedna osoba poszkodowana była pod opieka personelu karetki Pogotowia. Następnie osoba ta została zabrana do szpitala w Mławie. Ruch na drodze krajowej odbywał się w obu kierunkach. Działania zastępów z JRG Mława i OSP Strzegowo polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. Zniszczeniu uległ samochód osobowy Skoda Fabia. Straty oszacowano na około 5 tys. zł. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada Policja. Akcja trwała około 49 minut.

Informację sporządził : mł. bryg. Marek Augustynowicz

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

MŁAWA. Był koncert i w tle promocja płyty Ingi Piwowarskiej

wtorek, 02, październik 2018 09:23
W piątek 28 września w Państwowej Szkole Muzycznej w Mławie odbył się koncert akordeonowy w... READ_MORE

MŁAWA. Miał ponad 2,5 promila alkoholu i nie miał prawa jazdy. Został zatrzymany.

czwartek, 16, kwiecień 2020 11:57
Trwają czynności mławskiej policji w sprawie nietrzeźwego kierowcy, który w organizmie... READ_MORE
013881684
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
Last Week
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Całość
379
606
379
11459111
16744
13570
13881684

Your IP: 3.238.98.39
Server Time: 2022-09-25 08:05:19

PARTNERZY

PORTAL MŁAWA.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Mława 2011