portalmlawa@wp.pl

Tel. 691310344


Dzisiaj jest: 25 Wrzesień 2022    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil

R E G I O N


Radny Michał Nowakowski niezadowolony z odpowiedzi na styczniowej sesji żąda od burmistrza pisemnych wyjaśnień w kwestii podziału działek na ulicy Płockiej, a w szczególności tej ich części, która dotyczy działki pod spalarnie tj. 4746. Aż 12 pytań w formie interpelacji, wymagających precyzyjnych odpowiedzi trafiły wczoraj do Urzędu Miasta Mawa. Trzeba też zaznaczyć, że wspomniany radny wcześniej przygotował uchwałę w sprawie zablokowania sprzedaży przytoczonej tu działki, a przewodniczący Rady Miasta nie dopuścił jej pod obrady w grudniu 2013 roku (Pisaliśmy o tym tutaj).

 

Co prawda wspomniana uchwała przez radnego zgłoszona została ponownie w styczniu i trafiła na sesję, ale koalicja rządząca ją odrzuciła. Wśród pytań radnego Nowakowskiego, które w styczniu zadawał były m.in. i te, które dotyczyły podziału działek na ulicy Płockiej i tej wspomnianej 4746, czyli pod spalarnię. ( o tym wszystkim pisaliśmy tutaj ). Na sesji 4 marca wspomniany radny do spraw działek wrócił ponownie podkreślając, że dyskusja w styczniu w tej kwestii nie była zbyt merytoryczna, a odpowiedzi niezadawalające. Tym razem jednak nie próbował podjąć dyskusji tylko zadał pytania w formie interpelacji, a odpowiedzi na nie zażądał od burmistrza na piśmie.

Ponieważ jesteśmy w posiadaniu interpelacji podajemy ją w całości

Michał Nowakowski                                             Mława, 4 marca 2014r.

Radny Miasta Mława

Sławomir Kowalewski

Burmistrz Miasta Mława

Interpelacja w sprawie czynności podziału i łączenia działek gruntowych położonych w rejonie ulicy Płockiej w Mławie.

Numery działek przed procedurą podziału i łączenia

625/1, 624/9, 625/4, 625/7, 624/12, 625/5, 625/8, 624/13

Numery działek po zakończonej procedurze podziału i łączenia

4742,4743,4744,4745,4746.

Wobec niedostatecznych wyjaśnień udzielonych mi na XXXVII sesji Rady Miasta w dniu 28 stycznia 2014 r., w sprawie przebiegu procedury podziału i łączenia działek w rejonie ulicy Płockiej w Mławie, przez Naczelnika Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Planowania Przestrzennego, proszę Burmistrza Miasta Mława o wyjaśnienie mi na piśmie przebiegu procesu podziału i łączenia w/w działek z uwzględnieniem;

 1. Podanie daty wszczęcia i zakończenia procedury podziału i łączenia ww działek?
 2. Podanie stanu prawnego działek w zakresie ich własności oraz władania nimi na dzień rozpoczęcia procedury podziału i łączenia?
 3. Podanie uprawnień szczegółowych władających działkami gruntowymi w zakresie możliwości ich zagospodarowania wynikających z umów zawartych z właścicielem?
 4. Czy dla obszaru w skład, którego wchodzą przedmiotowe działki w chwili wszczęcia procedury ich podziału i łączenia istniał plan miejscowy zagospodarowania, bądź zostały wydane decyzje o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu?
 5. Podania nazwy aktów prawnych (ustawa, rozporządzenie) i ich konkretnych przepisów (art., §), które zastosowano w przeprowadzonej procedurze?
 6. Podanie uzasadnienia dla zastosowania szczegółowych przepisów prawa (wymienionych w wyjaśnieniu do punktu 5) jako właściwych ze względu na istniejący stan faktyczny i prawny w jakich znajdowały się działki będące przedmiotem prowadzonego postępowania podziału i łączenia?
 7. Podanie wykazu dokumentów powstałych w związku z przeprowadzoną procedurą podziału i łączenia?
 8. Podanie okoliczności uzasadniających wszczęcie z urzędu procedury podziału i łączenia w tym właśnie czasie oraz w odniesieniu do tych konkretnych działek?
 9. Proszę o określenie celu tak dokonanego podziału i łączenia działek?
 10. Proszę o wskazanie interesu Gminy w takim ukształtowaniu granic działek jaki zaistniał po przeprowadzonej procedurze podziału i łączenia, a w szczególności w wydzieleniu z działki o numerze 624/13 nowej działki oznaczonej numerem 4746?
 11. Podanie rzeczywistych korzyści dla właściciela działek bądź władającego nimi po zakończonej procedurze podziału i łączenia?
 12. Podanie kosztów poniesionych przez Gminę w związku z przeprowadzonym postępowaniem podziału i łączenia?

     Proszę o pisemną odpowiedź w ustawowym trybie.

Michał Nowakowski

Radny Miasta Mława

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

MŁAWA. Był koncert i w tle promocja płyty Ingi Piwowarskiej

wtorek, 02, październik 2018 09:23
W piątek 28 września w Państwowej Szkole Muzycznej w Mławie odbył się koncert akordeonowy w... READ_MORE

MŁAWA. Miał ponad 2,5 promila alkoholu i nie miał prawa jazdy. Został zatrzymany.

czwartek, 16, kwiecień 2020 11:57
Trwają czynności mławskiej policji w sprawie nietrzeźwego kierowcy, który w organizmie... READ_MORE
013881587
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
Last Week
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Całość
282
606
282
11459111
16647
13570
13881587

Your IP: 3.238.98.39
Server Time: 2022-09-25 06:57:41

PARTNERZY

PORTAL MŁAWA.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Mława 2011