portalmlawa@wp.pl

Tel. 691310344


Dzisiaj jest: 25 Wrzesień 2022    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil

R E G I O N


Na sesji 20 października, zgodnie z sugestią pana burmistrza zgłosiłem propozycję, aby zorganizować komunikację zastępczą i dowozić dzieci do szkoły z osiedla Wólka przez tory do momentu oddania do użytku przejścia podziemnego - mówił na grudniowej sesji 2013 roku radny Wojciech Krajewski. Złożyłem takie pismo 24 października. Otrzymałem odpowiedź, ale w tej odpowiedzi nie ma nic na temat mojej propozycji, którą złożyłem. Ja wiem, że czekamy na moment oddania przejścia tylko, że rok szkolny trwa już 4 miesiące, a nie wiadomo co będzie w styczniu. Czy w styczniu będzie oddane to przejście, czy nie. Dzieci z tego co wiem wracają do szkoły 7 stycznia. Czy ta propozycja jest rozważana?.

Przypomnijmy, że od dwu lat, czyli momentu, kiedy została w połowie sierpnia 2011 roku uszkodzona kładka dla pieszych przy dworcu kolejowym na Wólce dzieci z tamtego rejonu mają utrudnione dojście do szkoły. Od 2011 roku radny Wojciech Krajewski zwraca uwagę władzom miasta na czyhające po drodze zagrożenia bezpieczeństwa najmłodszych. Towłaśnie dzięki monitom radnego Wojciecha Krajewskiego podczas posiedzeń komisji, czy na sesjach Rady Miasta stan bezpieczeństwa ruchu dla pieszych na wspomnianym torowisku został poprawiony. Zrobiono dodatkowe oznakowane przejście dla pieszych. Zamontowano dodatkowe oświetlenie i pobudowano chodnik, który poprawił możliwość poruszania się ludzi na przejeździe przez tory na Żuromińskiej.

Na październikowej sesji w 2013 roku ponieważ przejście podziemne nie zostało oddane, a przewidywany termin otwarcia wyznaczono na styczeń 2014 roku wspomniany radny zaproponował, aby dzieci z Osiedla Wólka do tego czasu dowozić bezpłatnie do szkoły dla ich bezpieczeństwa. Wówczas burmistrz Sławomir Kowalewski zaproponował, aby złożył pismo w tej sprawie do Urzędu Miasta i obiecał rozważyć tą propozycję.

Nijaka odpowiedź

Co się okazało? Jak cytowaliśmy na wstępie słowa radnego Wojciecha Krajewskiego z sesji 23 grudnia 2013 roku otrzymał odpowiedź w tej sprawie, ale...

- Otrzymałem odpowiedź, ale w tej odpowiedzi nie ma nic na temat mojej propozycji, którą złożyłem. - powiedział radny.

Odniosła się do tych słów Janina Budzichowska z-ca burmistrza, która jak stwierdziła sama udzielała odpowiedzi na propozycję radnego Krajewskiego. Wyjaśniała, iż w piśmie zawarła informacje jakie Urząd Miasta pozyskał w sprawie przejścia dla pieszych. Następnie dodała:

- Na końcu tego pisma jest napisane, że jeśli zmieniłoby się coś z podanym terminem odbioru to rozpatrzymy ponownie tą pana propozycję - tłumaczyła Budzichowska. Ponieważ myślimy, że do zorganizowania tej komunikacji zastępczej też czasu potrzeba. Gdyby w styczniu się okazało, że jakieś dwa miesiące będzie przedłużone to wtedy ten temat rozpatrzymy.

A przecież radnemu chodziło o to, aby dzieci bezpiecznie mogły dotrzeć do szkoły właśnie w okresie, gdy przejście podziemne jest zamknięte. A termin otwarcia przejścia przypomnijmy przewidywany był przecież dopiero na styczeń 2014 roku.

Jesteśmy w posiadaniu obu pism tj. z propozycją komunikacji zastępczej dla dzieci złożonego przez radnego jaki i odpowiedzi z Urzędu Miasta. Rzeczywiście nie ma tam konkretnej odpowiedzi na przedstawioną propozycję. Od momentu zaś, gdy radny zgłosił sprawę do grudniowej sesji minęły dwa miesiące. Odpowiedź na swoje pismo, otrzymał zaś na 4 dni przed upływem miesięcznego okresu przewidzianego w Kodeksie Postępowania Administracyjnego na jej udzielenie.

Czyżby burmistrzowi nie zależało na bezpieczeństwie wólczańskich dzieci? Bo zamiast wziąć się od razu do przygotowania rozwiązania kwestii dowozu uczniów to, najwyraźniej czeka po prostu na to, czy w styczniu przejście podziemne zostanie oddane, czy nie. Co prawda w swojej odpowiedzi szefowa miasta twierdzi, że ratusz zwrócił się do PKP o wydzielenie w ciągu ulicy Dworcowej poprzez ustawienie barierek ciągu komunikacyjnego dla pieszych i pomalowanie dodatkowych pasów, i zwiększył liczbę patroli Straży Miejskiej, ale to wystarczy przy dobrych warunkach atmosferycznych. Dobrze, że zima okazała się łagodna, a co gdyby było inaczej? Gdyby było śnieżnie i ślisko? Barierki, a tym bardziej pomalowane pasy by nie pomogły. A jak wspomnieliśmy nieco wyżej radnemu chodziło o to by dzieci do oddania przejścia mogły bezpiecznie dotrzeć do szkoły i z powrotem.

 KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

 

Share Button

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

MŁAWA. Był koncert i w tle promocja płyty Ingi Piwowarskiej

wtorek, 02, październik 2018 09:23
W piątek 28 września w Państwowej Szkole Muzycznej w Mławie odbył się koncert akordeonowy w... READ_MORE

MŁAWA. Miał ponad 2,5 promila alkoholu i nie miał prawa jazdy. Został zatrzymany.

czwartek, 16, kwiecień 2020 11:57
Trwają czynności mławskiej policji w sprawie nietrzeźwego kierowcy, który w organizmie... READ_MORE
013881699
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
Last Week
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Całość
394
606
394
11459111
16759
13570
13881699

Your IP: 3.238.98.39
Server Time: 2022-09-25 08:13:42

PARTNERZY

PORTAL MŁAWA.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Mława 2011