portalmlawa@wp.pl

Tel. 691310344


Dzisiaj jest: 25 Wrzesień 2022    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil

R E G I O N


Do ratusza skierowaliśmy pytania dotyczące m.in. tego ilu zewnętrznych inwestorów w 2013 roku udało się burmistrzowi ściągnąć do Mławy?. W odpowiedzi i jakby na potwierdzenie, że działania w przyciąganiu z zewnątrz biznesu są rzecznik prasowy poinformowała, że w naszym mieście w roku ubiegłym zarejestrowanych zostało 316 nowych podmiotów gospodarczych. To ma być argumentem, że pojawiły się firmy zewnętrzne? Chyba nie? Tu zastanawia: czyżby burmistrz przypisywał sobie zasługi przy tworzeniu każdej nowej firmy w mieście?

Pozwoliliśmy sobie poniżej przedstawić odpowiedzi z Urzędu Miasta Mława z naszymi pytaniami w takiej formie, jak je uzyskaliśmy:

1. Ilu firm zewnętrznych w 2013 roku udało się burmistrzowi przyciągnąć do Mławy, by zainwestowali i stworzyli miejsca pracy?

Szanowny Panie,

zabiegi władz miasta w kierunku pozyskiwania nowych inwestorów i tworzenia nowych miejsc pracy są niewymierne i niepoliczalne. Składa się na nie wiele czynników – przede wszystkim budowanie dobrych relacji między miastem a otoczeniem biznesowym, troska o wizerunek Mławy i zapewnienie potencjalnym inwestorom komfortu w prowadzeniu rozmów i załatwianiu formalności związanych z zakładaniem firm w naszym mieście. W 2013 roku w Mławie zostało zarejestrowanych 316 nowych podmiotów gospodarczych.

Przypomnijmy, że Mławskie Targi Pracy powstały z inicjatywy Burmistrza Miasta Mława, który następnie stał się partnerem PUP w tym zakresie

2. Czy były wogóle prowadzone rozmowy z takimi firmami?

Tak

3. Ile takich rozmów się odbyło?

Wiele, nie jesteśmy jednak w stanie określić konkretnej liczby - nie prowadzimy rejestrów.

4. Ile stanowisk pracy udało się stworzyć dzięki takim rozmowom?

j.w.

Pozdrawiam – Magdalena Grzywacz

Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Mława

Jak widać zbyt wielu konkretów co do pozyskanych inwestorów nie ma, bo jak należy się domyślać żadnego biznesmena z zewnątrz nie udało się ściągnąć burmistrzowi w roku 2013 do Mławy. Nie ma podanej przecież przez rzecznika ani jednej firmy z poza Mławy, która zainwestowałaby w naszym grodzie. Dodamy jeszcze, że my jako firma jakoś nie czujemy nic z tego, o czym pisze rzecznik w każdym poruszonym aspekcie dotyczącym powstawania firm.

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

 

Share Button

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

MŁAWA. Był koncert i w tle promocja płyty Ingi Piwowarskiej

wtorek, 02, październik 2018 09:23
W piątek 28 września w Państwowej Szkole Muzycznej w Mławie odbył się koncert akordeonowy w... READ_MORE

MŁAWA. Miał ponad 2,5 promila alkoholu i nie miał prawa jazdy. Został zatrzymany.

czwartek, 16, kwiecień 2020 11:57
Trwają czynności mławskiej policji w sprawie nietrzeźwego kierowcy, który w organizmie... READ_MORE
013881532
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
Last Week
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Całość
227
606
227
11459111
16592
13570
13881532

Your IP: 3.238.98.39
Server Time: 2022-09-25 06:22:26

PARTNERZY

PORTAL MŁAWA.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Mława 2011