portalmlawa@wp.pl

Tel. 691310344


Dzisiaj jest: 25 Wrzesień 2022    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil

R E G I O N


Ratusz zaplanował iż wciągu najbliższych 3 lat od dnia zawarcia umowy z prywatnym przedsiębiorcą powstanie dworzec zintegrowany. Od momentu, gdy zgłosiła się firma minęło już prawie rok, a od podpisania umowy praktycznie 9 miesięcy, a burmistrz nie wiedział na jakim etapie jest sprawa tej inwestycji. Czyżby sprawa dworca była kiełbasą wyborczą?

W tej chwili już właściwie zostało tylko nieco ponad 2 lata do oddania inwestycji. W związku z tym o to co dzieje się z dworcem zintegrowanym zapytał na ostatniej sesji radny Wojciech Krajewski.

- Mam pytanie dotyczące przedsięwzięcia pod nazwą budowa dworca zintegrowanego. Jaka jest sytuacja na dzień dzisiejszy? - pytał Krajewski. W ubiegłym roku została wyłoniona firma, która ma realizować te ważne przedsięwzięcie przy Alei Św. Wojciecha. Jak na dzień dzisiejszy przedstawia się realizacja tego porozumienia? Czy poszczególne punkty są realizowane zgodnie z terminem? Czy jest szansa, że to przedsięwzięcie będzie w terminie zrealizowane?.

Tu odpowiedź była zaskakująca, bo okazało się, że burmistrz nie wie co dzieje się z tak ważną inwestycją, a jak wspomnieliśmy wcześniej od podpisania z inwestorem umowy mija prawie 9 miesięcy.

- Na jutro na 13.30 mamy zaplanowane, potwierdzone spotkanie z inwestorem po to, żeby rozmawiać na temat realizacji inwestycji. Czyli inwestor konsekwentnie chce się spotykać i dąży do realizacji tego założenia. Widzieliśmy koncepcję. Kilka razy była modyfikowana. Zachwyca nas ta koncepcja. Natomiast są tam jakieś jeszcze powody, żeby się spotykać i ustalać ostatecznie w jakim kształcie ma być budowany dworzec w części handlowo-usługowej być może rozrywkowy, ale tego nie wiemy. Partner prywatny jest mocno zmotywowany. Chce po prostu budować. Myślę, że jutro coś więcej na ten temat będę wiedział. W pierwszej kolejności będzie budował ten budynek, czy zakres, w którym jest dworzec.

Dodał jeszcze na koniec informację o Alei Św. Wojciecha i spotkaniu w sprawie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-20 w Ciechanowie. Ciekawe, że tyle miesięcy minęło, a burmistrz właściwie można powiedzieć, że nie wie co dzieje się z inwestycją i posługuje się takimi ogólnikami. A dworzec ma być przecież oddany do 2016 roku. Czyżby jego budowa była na wodzie pisana? A sama inwestycja była kiełbasą wyborczą?

Przypomnijmy

Przypomnijmy, że dworzec zintegrowany ma zostać wybudowany przez Az-Bud i oddany do użytkowania do końca 2016r. jako pierwszy etap zaplanowana została budowy Centrum Handlowo-Usługowego. W tym czasie Miasto Mława ma wybudować Al. Św. Wojciecha. Po zakończeniu tego etapu nastąpi sprzedaż nieruchomości na rzecz Az-Bud, a Dworzec Zintegrowany zostanie przekazany Miastu.

Drogi publiczne oraz gminne sieci uzbrojenia technicznego terenu zostaną wybudowane przez miasto. Pozostałe drogi, ciągi piesze, przejścia oraz budowle i urządzenia niezbędne do funkcjonowania Centrum Handlowo-Usługowego zostaną wybudowane przez dzierżawcę. Ma on wybudować też na własny koszt dworzec zintegrowanego PKS/PKP. Według wstępnych założeń dworzec miał się składać z pomieszczenia dyspozytorskiego dyżurnego ruchu, pokoju socjalnego dla kierowców, skomunikowanego bezpośrednio z pomieszczeniem dyspozytorskim. Poza tym jeszcze, dwóch stanowisk kasowych w pomieszczeniu oraz pomieszczenia techniczno biurowego – wszystko o łącznej powierzchni 70 m kw. Częścią zaś Centrum Handlowo-Usługowego będzie poczekalnia dla pasażerów, skomunikowana bezpośrednio z dwoma stanowiskami kasowymi oraz sanitariaty w sąsiedztwie poczekalni dla pasażerów. Co ważne też dworzec zintegrowany ma zostać wyposażony w niezbędny do jego funkcjonowania plac manewrowo-parkingowy dla autobusów, składający się z 5 zadaszonych stanowisk odjazdowych autobusów, 1 zadaszonego stanowiska przyjazdowego autobusu i 15 miejsc postojowych dla autobusów będących w przerwie międzykursowej.

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

MŁAWA. Był koncert i w tle promocja płyty Ingi Piwowarskiej

wtorek, 02, październik 2018 09:23
W piątek 28 września w Państwowej Szkole Muzycznej w Mławie odbył się koncert akordeonowy w... READ_MORE

MŁAWA. Miał ponad 2,5 promila alkoholu i nie miał prawa jazdy. Został zatrzymany.

czwartek, 16, kwiecień 2020 11:57
Trwają czynności mławskiej policji w sprawie nietrzeźwego kierowcy, który w organizmie... READ_MORE
013881535
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
Last Week
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Całość
230
606
230
11459111
16595
13570
13881535

Your IP: 3.238.98.39
Server Time: 2022-09-25 06:24:42

PARTNERZY

PORTAL MŁAWA.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Mława 2011